Bayandan Bayana

medikal masaj: vücut ve sırt ağrılarında ,yağ kullanımın da önemli bir terapi.

Medikal  masaj nedir?

Medikal masajın insan sağlığına birçok faydası bulunur. Medikal masaj el,yağ,krem su  ve elektrik gibi çeşitli teknikler kullanılarak yapılır ve hasta masajın ardından büyük bir rahatlama yaşar. Medikal masaj, birçok hastalığın tedavisinde uygulanmaktadır. Oldukça geniş bir kullanım alanı olan tıbbi masaj; ödem, Parkinson hastalığı, kemik erimesi, omurga eğrilikleri, boyun düzleşmesi, bel fıtığı,  omurilik hastalıkları, siyatik sinir hastalıkları, menopoz, psikolojik sorunlar gibi birçok sağlık problemini tedavi etmede başarı sağlar.

Medikal masaj nasıl yapılır?

Medikal masaj göğüs ve sırt bölgesi dışında dış yüzeylerden merkeze doğru uygulanır. Medikal masaj muhakkak uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Her kas grubu ele alınarak uygulanan medikal masajda büyük dolaşım sistemi esas alınmaktadır. Hareketler yumuşak ve akıcıdır. Masaj vücuda etki edecek şekilde ve tonda uygulanmaktadır. Kronik ağrılar ve yorgunluklar için kullanılan medikal masaj kas ve hareket sistemine büyük etki eder.

medikal de kullanılacak yağların önemi: ( karışım)

biberiye yağı   ( yakıcı yağ)

kekik yağı         ( yakıcı yağ )

hardal yağı      ( yakıcı yağ )

———————————————-

zaytinyağ        ( besleyen  ve nemlendiren )

cevizyağ          ( kasları  kuvvetlendiren )

badem yağı    ( kasları yumuşatan )

bu yağlarla uygulanılacak  medikal masajın sırt ağrılarında ve fibrozitlerde  ( kulunçlarda ) çok faydası  olacaktır ağrılarınız  hafifleyecek  çalışırken  daha rahat hissedeceksiniz.

medikal masaj

Sosyal Ağlarımız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>